T.C. İstanbul Kültür Üniversitesi Yürekli Kadın 2003

26 Şubat 2004
İstanbul Kültür Üniversitesi (KEV Salonu)
 
Nazire Dedeman
Umut Vakfı Kurucu Başkanı
Konuşma Metni

 
Sayın Rektör,
Değerli Konuklar,
 
Bugüne kadar bir çok ödül aldım ve hepsi birbirinden değerliydi. Bütün ödüllerim bana yeni baştan misyon yüklediler, daha da yüreklendirdiler. Zaten arkanızda destek bulamazsanız yürekli kadın olamazsınız. Bu nedenle destekleriyle bana güç vermiş herkese çok teşekkür ederim.
 
Umut Vakfı olarak çalışmalarımız hep gençler üzerine yoğunlaştı. Çünkü geleceği güvenli ve huzurlu kılmak ancak ve ancak gençlere hukukun üstünlüğünü benimsetmek, onlara sorumlu yurttaş olma bilincini aşılamak ve anlaşmazlıkların çözümünde barışçıl yöntemleri yeğlemelerini sağlamak ile mümkün olabilirdi.
 
Şuan aramızda olan ve ödüle layık bulunan yürekli kadınları; ayrıca aramızda olmayan ancak tüm yürekleriyle başarmayı azmetmiş bütün yürekli kadınları can-ı gönülden kutluyorum.
 
Yıllar gençlere iyi örnek olmak ve onlara iyi bir toplum hayatı devretme çabalarıyla geçti. Nazire Dedeman gençlere olan inancıyla yürekliydi. Beni bu ödüle layık bulan sevgili gençlere, İstanbul Kültür Üniversitesi’nin değerli öğretim üyelerine ve sayın rektör Prof. Dr. Önder Öztuna’ya çok teşekkür ederim.
 
Bugün burada karşınızda olmaktan onur ve gurur duydum.
Sevgi ve saygılarımla,